Cookies management by TermsFeed Generator
Menu

Druhy cvičení

Aerobik Mix

Lekce zaměřená na všestranný rozvoj pohybových schopností, která obsahuje jednoduchý aerobní blok prokládaný posilováním všech svalových skupin. Delší aerobní zatížení podporuje intenzivní spalování tuků, zlepšuje tělesnou kondici a pohybovou koordinaci.
Lekce trvá 60 minut. Průběh hodiny: 10 minut zahřátí, 5 minut protažení, 20 minut aerobní část, 15 minut silová část, 10 minut protažení a relaxace.

Step Aerobik

Jedná se o vertikální trénink, kdy cvičenci překonávají vystupováním na step a sestupováním zpět na podložku, výškový rozdíl. Tím dochází k podstatně jinému zatěžování svalstva dolní poloviny těla než u běžného aerobiku.
Pravidelné cvičení vede k vypracování a vytvarování dolních partií těla, přispívá k celkovému procvičení těla, pomáhá k úbytku tělesné hmotnosti a má pozitivní vliv na nervovou soustavu.
Step aerobik se vyvinul z rehabilitačního cvičení pro pacienty po operacích kolenního kloubu.

HIT Dance

HIT Dance je akční taneční hodina, která propojuje taneční kroky s prvky aerobiku a lehkým posilováním. Zábavnou a nenásilnou formou zapracujete na své kondici a postavě, navíc se naučíte nové taneční pohyby a zajímavé choreografie. Můžete se těšit na největší hudební pecky, energickou instruktorku a inspirativní atmosféru vyzývající k pohybu.
Taneční hodina je určena pro ženy, které preferují akčnější způsob cvičení. Choreografie je jednoduchá, takže ji zvládne každý. Stačí se uvolnit a užít si hodinu.

Fit Class

Vysoce účinné aerobně-silové cvičení, které vám za použití světelných a zvukových efektů, přinese diskotékovou atmosféru.

Na hodině Fit Class:

  • Spálíte kalorie,
  • posílíte a protáhnete svaly
  • a při tom se budete dobře bavit. 

Vhodné pro začátečníky i pro pokročilé.

Body Forming

Body Forming je komplexní cvičení zaměřené na rovnoměrné formování a zpevnění celé postavy.

Koncept lekcí:

  • jednoduché prvky, které výborně tvarují postavu - posilování problémových partií,
  • protažení zkrácených svalů, prodloužení svalů ochablých,
  • zlepšení fyzické kondice,
  • v neposlední řadě spousta zábavy.

Při cvičení se využívá váhy vlastního těla a malých cvičebních pomůcek jako jsou činky, míče, bosu, stepy apod. Cvičí se ve středním tempu, které umožní kontrolované provedení jednotlivých cviků, s důrazem na správné držení těla. Lekce je vhodná pro ženy i pro muže.

Intervalový trénink

Intenzivní posilovací lekce bez aerobních kroků a vazeb, vhodná pro všechny úrovně pokročilosti. Na několika stanovištích během hodiny posílíte a procvičíte svaly celého těla. Cvičí se s použitím pomůcek (činky, overbally, švihadla, gumičky, stepy…) i bez nich. Cviky napodobují pohyby z běžného života - dřepy, výpady, tlaky, přítahy, předklony a rotační pohyby. Můžete očekávat nárůst kondice a zlepšení síly, rovnováhy, koordinace, ale i redukci hmotnosti. Lekce je vhodná pro ženy i pro muže.

Jumping®

Jumping® je skupinové cvičení na patentovaných trampolínkách. Trampolínka o rozměru 122 cm je ideální nástroj, který jednak vymezuje váš prostor pro cvičení, na kterém jste sami, a jednak vám umožňuje zlepšit držení těla, postavu, kondici a rovnováhu bez zátěže a opotřebení kloubů.
Jumping nemá složitou choreografii, proto se nemusíte učit náročným kombinacím cviků, abyste s tímto krásným a energickým sportem mohli začít. Navíc při 50 minutách Jumpingu spálíte 500 až 650 kcal, což je několikanásobně více než u jiných sportů. Lekce je vhodná pro ženy i pro muže.

Bosu

Bosu (balanční pomůcka) je lekce balančního charakteru spojená s kardio cvičením, kde je kladen důraz na dosažení rovnováhy mezi jednotlivými svalovými skupinami, ale i na spalování. Vzhledem k nestabilitě bosu je nutné udržovat rovnováhu při každé pozici. Touto snahou docílíte zapojení především hlubokých břišních, zádových svalů a svalů pánevního dna. Cvičení na bosu je vhodný trénink pro jakýkoliv sport, zejména lyžování.
V našem klubu zapojujeme bosu do těchto hodin: Aerobik Mix, Body Forming, Intervalový trénink.

Fit ball & over ball

Cvičení na míčích patří mezi aerobní hodiny, které mohou navštěvovat klienti všech váhových kategorii i věkových skupin. Pravidelným cvičením zlepšíte rovnováhu Vašeho těla a procvičíte své stabilizátory, které u jiných druhů cvičení nejsou běžně zapojovány. Svaly jsou posilovány nenásilnou aktivací, aniž byste si to uvědomovali. Pouhé posazení na fit ball a balancování Vás nutí zapojit svaly, které jsou hluboko uložené. Jedná se zároveň o šetrnou formu procvičování těla, kde nejsou namáhány vaše klouby.
V našem klubu zapojujeme fitbally a overbally do těchto hodin: Aerobik Mix, Body Forming.

DeepWork

Cviční je inspirované filozofiemi dálného východu v kombinaci s funkčním tréninkem. DeepWork vychází z principu jing & jang a jejich rozdílných energií, které využívá: sílu a relaxaci, nádech a výdech, napětí a uvolnění.
Je to atletický, jednoduchý, vysoce intenzivní a úplně jiný cvičební program, vhodný pro muže i pro ženy.